سومی مکزیک باغلبه بر فرانسه
برزیل قهرمان جام جهانی جوانان جهان شد

خبرگزاری فارس: تیم ملی جوانان برزیل قهرمان رقابت‌های جام جهانی جوانان در کلمبیا شد.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مسابقات فوتبال جام جهانی جوانان به میزبانی کلمبیا بامداد امروز با قهرمانی طلایی‌پوشان برزیل به پایان رسید.
در ادامه این رقابت‌ها و در دیدار پایانی که بامداد امروز به وقت تهران برگزار شد تیم‌های ملی برزیل و پرتغال در حالی به مصاف هم رفتند که یکی با 4 عنوان قهرمانی به عنوان دومین تیم پرافتخار و دیگری با 2 عنوان قهرمانی به عنوان سومین تیم از این لحاظ قرار داشتند و هر دو تیم برای کسب افتخاری دیگر قدم به میدان گذاشتند.
در این دیدار برزیلی‌ها توسط اسکار در دقیقه 5 از حریف پیش افتاد اما در دقیقه 9 الکس بازی را به تساوی کشاند تا نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان برسد.
در نیمه دوم این بار نوبت به پرتغال رسید تا با گل نلسون اولیویرا در دقیقه 59 مقابل برزیل پیش بیافتد اما طلایی پوشان که هدفی جز کسب عنوان قهرمانی جهان نداشتند در دقیقه 78 توسط اسکار بازی را به تساوی کشاند تا بازی به وقت‌های اضافی کشیده شود.
در وقت‌های تلف شده نیز اسکار یک بار دیگر برای برزیل درخشید و در دقیقه 111 با به ثمر رساندن گل سوم برزیل ضمن هت‌تریک در دیدار فینال، عنوان قهرمانی جهان را نیز برای برزیل به ارمغان آورد تا طلایی‌پوشان آمریکای جنوبی با کسب پنجمین قهرمانی همچنان پس از آرژانتین، دومین تیم پرافتخار جوانان جهان باقی بمانند.
در دیدار رده بندی نیز تیم ملی جوانان مکزیک با برتری 3 بر یک مقابل فرانسه عنوان سومی جهان را به خود اختصاص داد.