صحبت كاشانى با هواداران معترض پرسپولیس
سرپرست باشگاه پرسپولیس با شمارى از هواداران ناراحت و خشمگین این تیم به صحبت پرداخت.
حبیب كاشانى پس از پایان بازى جایگاه ویژه را ترك نكرد. او به همراه مجید فرخزادى در جایگاه ایستاده بود و شاهد اعتراض شمارى از هواداران پرسپولیس به شرایط این تیم بود.
وى پس از دقایقى به سمت آنها رفت تا در بین آنها به صحبت بپردازد. در این هنگام ماموران انتظامى دور كاشانى را گرفتند تا مشكلى براى وى پیش نیاید اما سرپرست باشگاه پرسپولیس آنها را كنار زد تا مستقیم با هواداران تیمش روبرو شود.
درحالى كه هواداران پرسپولیس بسیار ناراحت بوده و حتى برخى از آنها گریه مى كردند هواداران استقلال به جشن و سرور پرداختند.
نیمكت نشینى دایى پس از شكست، اشك شوق مظلومى
سرمربى پرسپولیس بعد از شكست برابر استقلال از روى نیمكت تیمش تكان نخورد. على دایى پس از شكست تكرارى یك بر صفر برابر استقلال در دربى ۷۰ روى نیمكت پرسپولیس نشست و
از جایش تكان نخورد.
برخى از بازیكنان پرسپولیس نیز روى زمین چمن افتاده بودند و محسن تركى داور مسابقه هم تلاش مى كرد بازیكنان دو تیم را به میانه میدان دعوت كند تا با یكدیگر دست بدهند.
مظلومى بعد از این برد اشك شوق ریخت. او تنها مربى است كه توانسته دو مرتبه متوالى در دربى پیروز شود.
درگیرى هواداران
سه هوادار استقلال با پرچم وارد زمین چمن شدند كه دستگیر شدند.گروهى از هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس مقابل در خروجى ورزشگاه با یكدیگر درگیر شدند.
اعتراض به آرش
آرش برهانى به هنگام تعویض از بازى توسط حسین بادامكى هل داده شد تا زودتر زمین را ترك كند كه همین مسئله باعث اعتراض مهاجم استقلال شد و دست وى را پس زد.
اعتراض دایى به پنالتى سوخته پرسپولیس
سرمربى پرسپولیس به پنالتى سوخته این تیم اعتراض كرد.
على دایى در صحنه اى كه محسن تركى خطاى محمد محمدى روى رضایى را پنالتى نگرفت به داور اعتراض كرد. در تصاویر تلویزیونى مشخص بود كه محمدى پاى رضایى را زده است.
شعار علیه دایى
هواداران استقلال در شرایطى كه هواداران پرسپولیس سكوت اختیار كرده و حتى تیم خود را تشویق نمى كنند، علیه دایى شعار سر دادند.
وقت تلف كن!
محمد محمدى در طول این بازى براى بار دوم مصدوم شد و با همان شرایط به بازى ادامه داد. شرایط طورى شد كه یكى از استقلالى ها
از پشت دروازه او را هدایت مى كرد كه وقت تلف كند.
تحریك هواداران
در صحنه اى از بازى فرهاد مجیدى به زمین خورد و على دایى با اعتراض به اینكه وى تمارض مى كند از بازیكنان خود خواست توپ را بیرون نزنند. همین باعث تحریك هواداران پرسپولیس شد و به شدت علیه كاپیتان استقلال شعار دادند به طورى كه سپهر حیدرى از آنها خواست تا به این شعارها ادامه ندهند.
كاشانى و فتح الله زاده در كنار هم
سرپرستان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در كنار هم این دیدار را تماشا مى كنند.
حبیب كاشانى و على فتح الله زاده سرپرستان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در جایگاه ویژه و در كنار هم این دیدار را تماشا مى كنند.
درگیرى لفظى
در دقیقه ۵۶ بازى بین حسین بادامكى و هوار ملا محمد درگیرى لفظى كوچكى بوجود آمد.
حضور پیشكسوتان
جمعى از پیشكسوتان پرسپولیس از جمله همایون بهزادى و همچنین رضا رجبى مسئول آكادمى باشگاه استقلال در جایگاه ویژه حضور داشتند.
ناراحتى هوار ملا محمد از تعویض
هافبك عراقى تیم فوتبال استقلال از تعویض خود ناراحت شد.
هوار ملا محمد پس از اینكه تابلوى تعویض را دید و متوجه شد باید از بازى خارج شود ناراحت شد و به هنگام بیرون رفتن از زمین درحالى كه مظلومى دست خود را به سمت وى برده بود دست سرمربى خود را رد كرد.
اسماعیل شریفات كه به جاى هوار ملا محمد به میدان رفت از سوى هواداران استقلال تشویق شد.
هاشمیان به بازیكنان پرسپولیس روحیه داد
مهاجم ذخیره پرسپولیس در پایان نیمه اول با تمامى بازیكنان این تیم دست داد و آنها را تشویق كرد.
على دایى پس از پایان نیمه اول مسابقه زمانى كه قصد داشت به رختكن برود براى لحظاتى با وحید هاشمیان مهاجم ذخیره پرسپولیس صحبت كرد. هاشمیان نیز با تمامى بازیكنان پرسپولیس دست داد و آنها را تشویق و از بازى آنها در نیمه اول تمجید كرد.
خوشحالى تكرارى برهانى
 آرش برهانى پس از به ثمر رساندن گل شادى ۲ سال قبل خود در دربى به هنگام زدن گل را تكرار كرد. او دستان خود را به شكل دوربین مقابل چشمانش گذاشت و به سمت نیمكت استقلال رفت. اولین كسى كه به استقبال وى رفت پرویز مظلومى بود.
داد پژمان بر سر فشنگچى
پس از به صدا در آمدن سوت نیمه اول، رحمان احمدى و علیرضا نورمحمدى با یكدیگر به صحبت پرداختند و از سوى دیگر پژمان منتظرى مدافع استقلال به سمت فشگنچى هافبك پرسپولیس رفت و بر سر او دست كشید.
تشویق
هواداران پرسپولیس پس از دریافت گل سكوت كرده و تا پایان بازى در نیمه اول به این سكوت ادامه دادند اما در نقطه مقابل هواداران استقلال به شدت بازیكنان تیم خود را تشویق مى كردند و با شعار »بچه ها متشكریم » از آنها تشكر كردند.
اهداى هدیه ویژه به سفیر ژاپن در ایران
پیش از آغاز دربى ۷۰ به سفیر ژاپن در ایران هدیه ویژه اى به مناسبت همدردى با قربانیان زلزله و سونامى این كشور اهدا شد.سفیر ژاپن میهمان ویژه دربى ۷۰ است و دو تیم پیش از آغاز مسابقه براى همدردى با قربانیان زلزله ژاپن یك دقیقه سكوت كردند و هدیه  ویژه اى هم به سفیر ژاپن در ایران اهدا شد.
سفیر ژاپن پیش از آغاز مسابقه نیز با بازیكنان دو تیم دست داد. این یك دقیقه سكوت به مناسبت درگذشت مسعود استیلى برادر حمید استیلى و بازیكن اسبق پاس نیز محسوب شدطبقه بندی: اخبار روزباشگاه،